...

Przed nami Tydzień Trzech Kultur

Właśnie dziś w Europejskim Mieście Nauki 2024, czyli Katowicach rozpoczyna się Tydzień Trzech Kultur, którego program współtworzy Fundacja Argan. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej niezwykłej inicjatywie oraz Spotkania z Marokiem. Warto odkryć to, co nieznane i czego czasem niepotrzebnie się obawiamy.

Od dziś do 3 marca Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie miejscem przenikania się różnorodnych kultur i wiedzy. Celem Tygodnia Trzech Kultur jest pokazanie, że nauka i kultura zawsze idą w parze i działają na rzecz pokoju, dlatego cieszymy się, że możemy być częścią tego wyjątkowego projektu.

Inicjatywa przybliża trzy różne kultury i największe religie: chrześcijaństwo, judaizm i islam, które współistniały w hiszpańskim Toledo w XIII wieku za panowania Alfonsa X Mądrego. Podkreśla także, że zamiast trzymania się stereotypów warto współdziałać.

W ramach wydarzenia Hassna Ezzara, prezes Fundacji Argan poprowadzi weekendowe spotkanie z kulturą arabską przy tradycyjnej muzyce, czyli ceremoniał marokańskiej herbaty miętowej wraz z degustacją. Ważną częścią będzie wykład pt. „Spotkanie z Marokiem”, podczas którego prowadząca przeniesie uczestników do tego pięknego kraju, odkrywając jego bogatą historię, kulturę i niezwykłe krajobrazy.

Dodatkowo Tygodniowi Trzech Kultur towarzyszyć będzie marokańska wystawa, która przybliży regionalne stroje, biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku.

Zachęcamy by dowiedzieć się więcej o wydarzeniu:
https://us.edu.pl/tydzien-tydzien-trzech-kultur-w-miescie-nauki-26-lutego-3-marca-2024/

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.