...

Tydzień Trzech Kultur

Rektor Uniwersytetu Śląskiego zainaugurował ceremoniał miętowej herbaty

W miniony weekend podczas Tygodnia Trzech Kultur w Katowicach, Hassna Ezzara, prezeska Fundacji Argan poprowadziła wykład pt. „Spotkanie z Marokiem” i przygotowała ceremoniał miętowej herbaty. Wydarzenia zgromadziły przedstawicieli świata kultury i edukacji.

Obu spotkaniom, które odbyły się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, towarzyszyła pogodna atmosfera i liczne rozmowy o marokańskiej kulturze. Nie zabrakło ciekawych pytań o Królestwo Marokańskie, jak i pozytywnych opinii o jego kuchni.

Ceremoniał miętowej herbaty – 2 marca 2024

Rozpoczęcie ceremoniału powierzono prof. dr hab. Ryszardowi Koziołkowi, rektorowi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który doskonale poradził sobie z niełatwą techniką nalewania herbaty z dużej wysokości. Następnie Hassna Ezzara przeprowadziła uczestników przez poszczególne etapy rytuału, tłumacząc ich znaczenie. Podczas warsztatu przygotowania marokańskiej herbaty zdradziła, jak samodzielnie wykonać ją w domu. Krok po kroku omówiła przepis i składniki.

Nasi goście, a było ich około stu, mieli okazję nie tylko delektować się smakiem i aromatem herbaty miętowej, która jest ważnym elementem życia społecznego, ale także spróbować marokańskich słodkości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i międzykulturową wymianę doświadczeń.

„Spotkanie z Marokiem” – 3 marca 2024

Celem prezentacji było przybliżenie marokańskiej kultury. Hassna Ezzara opowiadała o bogatym dziedzictwie kulturowym, tradycji i niezwykłych miejscach Maroka.

Publiczność aktywnie słuchała i pytała. Zgromadzone osoby interesowały się królem, systemem edukacji, zwyczajami, padły również nietypowe pytania o istnienie dzikich wielbłądów w Maroku czy kolory miast. Cieszymy się, że było ich wiele, bo dzielenie się wiedzą o kraju, który jest nam bliski, to nie tylko pasja, ale i zaszczyt! Zainteresowanie Marokiem uczestników potwierdza znaczenie działań Fundacji Argan!

Dziękujemy Organizatorom Tygodnia Trzech Kultur, w szczególności dr Anieli Kucharskiej, kuratorce i dr Cecylii Tatoj, producentce z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach za otwartość na dialog międzykulturowy.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.