...

Odkryj z nami kulturę marokańską

Przedstawiciele kierunku filologia romańska Uniwersytetu Śląskiego we współpracy z Muzułmańską Fundacją Pomocy i Polsko-Marokańską Fundacją Argan zapraszają na spotkanie pt.: „Rozkwit myśli muzułmańskiej. Dziedzictwo kulturowe narodu marokańskiego”, które odbędzie się już 8 listopada o godzinie 11.30 w Sali Rady Wydziału Humanistycznego w Sosnowcu.

Podczas wydarzenia Hassna Ezzara, prezes Polsko-Marokańskiej Fundacji Argan zaprezentuje dziedzictwo kulturowe i tradycje narodu marokańskiego, a dr Imam Abdul Jabbar Koubaisym, dyrektor Centrum Kultury i Dialogu „Doha” w Katowicach, prezes Muzułmańskiej Fundacji Pomocy i wiceprzewodniczący Ligi Muzułmańskiej w Polsce opowie o postaciach wielkich uczonych muzułmańskich i ich wpływie na rozwój nauki.

Spotkaniu towarzyszyć będzie m.in. wystawa fotografii, orientalnego rękodzieła marokańskiego, tradycyjnych strojów oraz biżuterii związanych z kulturą marokańską, którą będzie można oglądać od 4 do 17 listopada w holu głównym Wydziału Humanistycznego UŚ w Sosnowcu.

Więcej informacji:
https://us.edu.pl/wydzial/wh/event/spotkanie-rozkwit-mysli-muzulmanskiej-dziedzictwo-kulturowe-narodu-marokanskiego/

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.