...

Prezentacja na Uniwersytecie Śląskim 

Za nami spotkanie i wystawa pt. „Dziedzictwo kulturowe narodu marokańskiego” na Uniwersytecie Śląskim. Sala wypełniona była po brzegi, a uczestnicy z zaciekawieniem słuchali Hassny Ezzary, założycielki Polsko-Marokańskiej Fundacji Argan, która opowiadała o kulturze marokańskiej.

8 listopada w sali Rady Wydziału Humanistycznego w Sosnowcu zgromadzili się studenci kierunków filologicznych i wykładowcy akademiccy, którzy wysłuchali prelekcji Hassny Ezzary wzbogaconej barwną prezentacją. Na sali panowała cisza, od czasu do czasu przerywana radosnym śmiechem będącym reakcją na ciekawostki opowiadane przez prelegentkę.

Było to niesamowite wydarzenie, które przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Jestem mile zaskoczona tak dużą frekwencją i wdzięczna za miłe przyjęcie oraz wszystkie rozmowy –dzieli się wrażeniami Hassna Ezzara.  

Prezes fundacji przedstawiła kluczowe informacje na temat historii, kultury i tradycji Maroka. Uczestnicy spotkania usłyszeli o symbolach tego kraju, zostali także zachęceni do   odkrywania niezwykłych miejsc i smaków. Z kolei dr Abdul Jabbar Koubaisy, dyrektor Centrum Kultury i Dialogu „Doha” w Katowicach, prezes Muzułmańskiej Fundacji Pomocy i wiceprzewodniczący Ligi Muzułmańskiej w Polsce opowiedział o wielkich uczonych muzułmańskich.

Spotkania międzykulturowe mają szczególne znaczenie, jest to dobra okazja do wymiany doświadczeń i poznania innych ciekawych stylów życia, czy zwyczajów. To nie tylko możliwość poznania tego, co nowe i inspirujące, ale również szansa na budowanie nowych relacji –  podkreśla dr Aniela Kucharska, pomysłodawczyni i koordynatorka spotkania oraz wystawy pt. „Dziedzictwo kulturowe narodu marokańskiego” z Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzeniu towarzyszyła przygotowana przez Fundację Argan wystawa orientalnego rękodzieła marokańskiego, tradycyjnych strojów i biżuterii, która także cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.