...

PREZES & CO-FUNDATOR

Hassna Ezzara

Prezes Fundacji, jest także jednym z fundatorów. Od wielu lat mieszka i pracuje w Polsce łącząc tradycje marokańskie z polskimi doświadczeniami. Pasjonatka obu kultur jest głęboko przekonana, że współpraca oparta na kultywowaniu tradycji ma sens, a to dodatkowo motywuje do integracji społeczności polskiej i marokańskiej oraz realizacji celów fundacji.

O FUNDACJI

Jak działamy

Fundacja Argan działa na rzecz szerzenia kultury i pomocy potrzebującym. Poprzez organizację różnorodnych wydarzeń takich jak, m.in.: pokazy mody, seminaria czy warsztaty kulinarne staramy się zwiększyć świadomość kulturową i wzbudzić zainteresowanie Marokiem, a dzięki uzyskanym środkom nieść pomoc społecznościom lokalnym oraz pojedynczym osobom. Działając na rzecz takich instytucji jak domy dziecka, domy opieki, czy szkoły pomagamy zaspokoić bieżące potrzeby i zapewniamy niezbędne wsparcie.

Fundacja oferuje swoją pomoc również poprzez organizację różnorodnych akcji m.in. charytatywnych, zbiórek oraz aukcji, których celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących. Nasza działalność opiera się na wartościach takich jak: solidarność, empatia, kreatywność i profesjonalizm. Każdy, kto zdecyduje się włączyć w działania organizacji, może liczyć na wsparcie i pomoc w realizacji swoich celów. Fundacja Argan to nie tylko organizacja, ale przede wszystkim społeczność osób, które chcą działać na rzecz dobra innych.

Fundacja może pozyskiwać środki finansowe z różnorodnych źródeł, takich jak darowizny od osób prywatnych i firm, dywidendy z inwestycji w akcje spółek, wsparcie od sponsorów, zbiórki publiczne, dochody z organizacji akcji i wydarzeń, a także dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej na realizację konkretnych projektów.

Razem dla lepszego jutra - Fundacja Argan

FUNDCJA ARGAN

Fundacja Argan - skąd nazwa?

Drzewo arganowe jest jednym z symboli Maroka. Rośnie głównie na południowo-zachodnich terenach kraju, w regionie Souss-Massa-Drâa, gdzie tworzy unikalne, endemiczne lasy. Roślina odgrywa ważną rolę w ekologii, gospodarce i kulturze Maroka.

Owoców drzewa używa się do produkcji oleju arganowego, który jest niezwykle ceniony zarówno w kuchni marokańskiej, jak i w branży kosmetycznej. Olej arganowy, nazywany często „płynnym złotem Maroka”, posiada liczne właściwości odżywcze, nawilżające i regenerujące dzięki dużej zawartości witamin, przeciwutleniaczy oraz kwasów tłuszczowych.

Wspieraj rozwój kultury i edukacji.

FUNDACJA ARGAN

Aktywność Fundacji Argan

Fundacja Argan podejmie konkretne kroki, aby aktywnie promować współpracę kulturalną i edukacyjną między społecznością polską i marokańską, stanowiąc pomost między krajami. Fundacja jest gotowa do współpracy z organami administracji rządowej, samorządowej oraz organizacjami pozarządowymi w planowaniu różnego rodzaju wydarzeń, których cele są spójne z ideą fundacji, takich jak np.: wernisaże, wystawy, koncerty, prelekcje i konferencje naukowe.

Fundacji Argan bliskie są wartości związane z ochroną praw człowieka, dlatego w przyszłości planujemy wspierać m.in. budowy i modernizacje obiektów edukacyjnych w Polsce i Maroku, a także w Azji i Afryce, wierząc w prawo do darmowej edukacji w duchu poszanowania kultury wszystkich krajów. Fundacja będzie także chronić równego dostępu do środków prawnych, darmowej edukacji dla kobiet i mężczyzn, także z krajów trzecich, ponieważ pragnie budować relacje między obywatelami Polski i Maroka z krajami rozwijającymi się.

Wpłać 100zł

Przekaż darowiznę

Wpłać 200zł

Przekaż darowiznę

Wpłać 300zł

Przekaż darowiznę

Wpłać 500zł

Przekaż darowiznę

Razem możemy zdziałać więcej!

Wpłacając darowiznę na konto Fundacji, stajesz się częścią naszej misji i pomagasz nam zmieniać świat na lepsze. Każda, nawet najmniejsza kwota, ma ogromne znaczenie dla tych, którzy potrzebują pomocy.

ING Bank Śląski S.A.
Numer konta: 83 1050 1214 1000 0090 8184 6520
Nr BIC (SWIFT): INGBPLPW

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.