...

Marokański akcent na warsztatach z bezpieczeństwa 

Uczestnicy warsztatów z aktywnego obywatelstwa i bezpieczeństwa w mieście mieli okazję skosztować marokańskiej miętowej herbaty przygotowanej przez Polsko-Marokańską Fundację Argan. Wydarzenie realizowane w ramach projektu Empathy przez Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego odbyło się w Centrum Kultury i Dialogu „Doha” w Katowicach.

Rytuał miętowej herbaty, który jest jedną z flagowych propozycji Fundacji Argan, to ważny element kultury i tradycji Maroka. Symbolizuje gościnność, przyjaźń i czas spędzany z bliskimi. Wprowadzenie ceremoniału do spotkania w Centrum Kultury i Dialogu „Doha” w Katowicachnadało mu wyjątkową oprawę oraz sprzyjało rozmowom i integracji.

To element, który doskonale uzupełnił organizowane przez nas warsztaty bezpieczeństwa w mieście –podkreśla Wiktoria Charczenko z Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego.

Podczas wydarzenia, dedykowanego społeczności muzułmańskiej, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, poruszone zostały takie zagadnienia jak: „Poszanowanie praw człowieka” i „Aktywne obywatelstwo”. Oba tematy są bliskie wartościom pielęgnowanym przez Fundację Argan.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://instytutbirm.pl/realizujemy-warsztaty-z-bezpieczenstwa-w-miescie/

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.